Sürdürülebilirlik

Şirketimiz; toplumsal farkındalık oluşturan, pozitif etkileri topluma yansıyan, eğitim ve çevre konusundaki sürdürülebilir projeleri hayata geçiren bir politika izlemektedir.

"Enerji Avcıları" Projesi

2016 yılında başladığımız projemizle hizmet bölgemiz olan İzmir ve Manisa’da hedef kitle olan 4-8 yaş grubu çocuklar, enerjinin önemi ve nasıl verimli kullanılacağı konusunda bilinçlendiriliyor. Enerjinin değerinin de vurgulandığı proje ile enerjinin ve diğer kaynakların nasıl verimli kullanılacağı konusunda eğitim alan çocuklar, nasıl tasarruf sağlayarak aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkıda bulunan bireyler haline gelecekleri konusunda da bilinçlendiriliyor.

Enerji Avcıları kahramanlarının bildirimlerini içeren ve drama destekli olarak interaktif katılımlı ilerleyen proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan izinler ile 47 ilçede öğretim veren anasınıfı ve ilkokullar ziyaret edilmektedir. Proje kapsamında 100 okulda 17.766 öğrenci Enerji Avcıları arasına katılmıştır. 2020 yılında da yeni Enerji Avcıları yetiştirmeye devam edilecektir.

Projemiz 2017 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri, Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefler Ödülleri organizasyonunda 17 Küresel hedeften birisi olan "İklim Eylemi" dalında ödüle layık görülmüştür.

"Leyleklere Yeni Yuva" Projesi

Leyleklere Yeni Yuva” projesi 2014 yılından bu yana şirketimiz hizmet bölgelerinde başarıyla sürdürülüyor.

GDZ Elektrik Dağıtım hizmet bölgesi olan İzmir ve Manisa illeri göçmen kuşların göç yolları arasında yer alıyor. Her yıl düzenli olarak göç mevsimi öncesi, orta gerilim hatlarında iletken ve izolatör teçhizatında yalıtım çalışması yapılarak direkler üzerine yuva platformları kuruluyor.

Bu sayede elektrik çarpması nedeniyle meydana gelen leylek ölümleri en alt seviyeye indirilirken hatlarda bu nedenle meydana gelen arızaların önüne geçilerek enerji arzının kesintisiz olması sağlanıyor.

GDZ Elektrik Dağıtım, çevre ve ekolojik sistemin tahribine neden olan unsurların kontrol altına alınması, azaltılması ve önlemesi yönündeki ilkelerinin uygulayıcısı olmaya devam ediyor.