GDZ Elektrik Dağıtım, Gelişen Salihli’yi Yatırımlarla Destekliyor

GDZ Elektrik Dağıtım, 2016 yılında Salihli’de 7,1 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.

Manisa’nın hızla büyüyen ilçelerinden biri olan Salihli’nin gelişimi GDZ Elektrik Dağıtım tarafından da yapılan yatırımlarla destekleniyor.

2016 yılında şehrin elektrik alt yapı, şebeke yenileme ve arıza bakım onarım çalışmaları ile elektrik sorunlarının çözümüne yönelik 7,1 Milyon TL’lik yatırım yapıldı.

Gelişen Salihli’yi yatırımlarla destekliyoruz.

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Metin Demirdağ, yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. “Salihli ilçe merkezinde 2016 yılında gerçekleştirilen yatırımları şu şekilde sıralayabiliriz;

Yörük, Kurtuluş, Kırveli, Şehitler, Beşeylül ve Cumhuriyet mahallelerinde tüketicilerin yaşadığı gerilim düşüklüğünü önlemek ve yeni enerji taleplerinin karşılanmasına yönelik ilave trafolar tesis edilmiş ve mevcut trafolarda güç artımı yapılmış, aynı zamanda şebeke iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilerek zaman zaman meydana gelen enerji kesintilerinin önüne geçilmiştir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi ile yürütülen koordineli çalışmalar ile Atatürk, Avar ve Şüheda caddelerindeki 7,5 km'lik elektrik dağıtım şebekesi yer altına alınmıştır.

Ayrıca ilçede 17 adet yeni trafo, 27,19 km orta gerilim hattı, 32,79 km alçak gerilim hattı, 361 adet aydınlatma direği, 282 adet dağıtım panosu tesis edilerek tüketicilerimize kaliteli, kesintisiz ve sürekli elektrik kullanımına yönelik yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Gelişen Salihli’yi yatırımlarla destekliyoruz. 

2017 Yılı da yatırım yılı olacak.

Yatırımların süreklilik gerektirdiğini ve 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da yatırımların devam edeceğini dile getiren Demirdağ, “2017 yılında da bölgede yatırımlara devam edeceğiz.

Ekonomik ömrünü doldurmuş ve yapılaşma nedeniyle sorun yaşanan bölgelerin tespiti yapıldı. Bu bölgelerde alt yapı yatırımları yapılacak aynı zamanda şebeke yenileme ve arıza onarım bakım çalışmalarımız devam edecektir.

Keli, Atatürk, Kurtuluş, Güneş, Gümüş ve Taytan mahallelerinde 8 adet trafo tesis edilecek,   Orhaniye caddesindeki havai hatlar yeraltına alınacak.

Salihli ilçe merkezini besleyen Trafo Merkezinde fider dönüşümü yapılacaktır.

Kale, Kemer – Akkeçili, Y. Poyraz-Yazla, Yağmurlar-Acıdere, Çelikli ve Bahçecik mahallelerinde köy şebekeleri yenilenecek.

Kemerdamları mahallesi Musalar mevkii trafo güç artışı çalışmalarının yapılması için gerekli proje çalışmaları da başladı.  Kaliteli yatırım; kaliteli enerji arzının teminatıdır. Hedefimiz enerji kesintisinin ne olduğunu bilmeyen nesiller yetişmesine destek olmak.” diyerek sözlerini noktaladı.