Enerji Avcıları Yetişiyor

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından geliştirilen “Enerji Avcıları” Sosyal Sorumluluk Projesi hayata geçirildi. GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. “Enerji Avcıları” Yetiştiriyor.

Her yıl Ocak ayının ikinci haftası Enerji Tasarrufu haftası olup Şirketimiz  enerjinin verimli kullanılması gerektiğini ve bunun nasıl yapılacağını anlatan" Enerji Avcıları" isimli projeyi  geliştirmiştir.

Projenin hedef kitlesi 4-6 yaş arası ana sınıf öğrencileri olup  projenin amacı enerji tasarrufu çalışmalarına vurgu yapılarak, başta evlerde olmak üzere çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin çocuklar tarafından verimli kullanılması ve çocukların enerji kullanımı, tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi aynı zamanda  enerji tasarrufu konusunda ülke ekonomisine katkıda bulunması hedeflenmektedir.

Sosyal Sorumluluklarının bilincinde olan Şirketimiz insana yapılan yatırım en büyük yatırımdır ilkesi ışığında çocuklarımızı enerjinin tasarruflu ve verimli kullanılması konusunda eğitmeyi amaçlamaktadır. 

Öğretmenlerimizden olumlu eleştiriler aldığımız ve öğrencilerimizin yoğun ilgisini toplayan Enerji Avcıları Sosyal Sorumluluk Projemizi binlerce öğrenci ile buluşturduk.

Yıl boyunca İzmir ve Manisa’da eğitim veren tüm ana sınıf öğrencilerini “Enerji Avcısı” yapabilmek en büyük hedefimizdir.