ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım’dan Yatırım Rekoru

Aydın, Denizli ve Muğla'ya hizmet veren, Türkiye'nin elektrik dağıtım lisansına sahip ilk özel şirketi olan ADM Elektrik Dağıtım ve İzmir ve Manisa'da faaliyet gösteren GDZ Elektrik Dağıtım şirketleri teknolojik yatırımları sayesinde enerji sektöründe hızla büyüyor.

5 ilde 4,8 milyon tüketiciye yaklaşık 23 milyar kwh enerji sağlayan ADM ve GDZ Elektrik dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Demirdağ, "Türk ekonomisinde yaşanan güçlü büyümeyle beraber hızla artan enerji talebini karşılamak üzere yüzde 100 tüketici memnuniyeti hedefiyle yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kesintisiz, kaliteli ve güvenli elektrik sunmak için yeni teknolojiler, uygulamalar ve iş modelleri üzerinde durmaksızın çalışıyoruz. Yatırımlarımıza her yıl artan bütçe ve kapasite ile devam edeceğiz, başarı grafiğimizi çıtayı daha da yükselterek sürdüreceğiz. Ülkemizin kalkınmasında üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle hizmetlerimizi ve şirketlerimizi geleceğe taşıyacağız" dedi.


AKILLI ŞEBEKE PROJESİ 

Elektrik dağıtım süreçlerini yeni teknolojilerle buluşturduklarını ve verimliliği yükselttiklerini vurgulayan, Kurumsal Varlık Yönetimi ve Avrupa Birliği Horizon 2020 destekli Smarter EMC2 projelerini çok önemsediklerini belirten Demirdağ, şöyle konuştu: "Çağrı merkezimiz, SCADA merkezimiz ve araç takip sistemimizle entegre olarak çalışacak olan Kurumsal Varlık Yönetimi yazılımı sayesinde; arızalara çok daha hızlı ve etkin bir şekilde ekiplerimizi yönlendirebileceğiz. Sahadaki tüm envanterimizi ve saha ekiplerimizi izleyebilecek böylelikle hem ekiplerimizin performansını hem de hizmet kalitemizi artıracağız. Dünyanın en büyük sivil araştırma programı sayılan Horizon 2020 tarafından desteklenen Smarter EMC2 Akıllı Şebeke Projesi kapsamında kurulacak en büyük saha uygulaması, ADM Elektrik Dağıtım'ın hizmet bölgesinde gerçekleştirilecek." Her gün yaklaşık 110 bin kilometrekare alana sürekli elektrik dağıtım hizmeti verdiklerini söyleyen Demirdağ, "Özellikle kış aylarında açık havada çok zor şartlarda görev yapan çalışma arkadaşlarımıza iş sağlığı ve güvenliği ile verimlilik konularında yıl boyu süren programlarla eğitimler veriyoruz. Müşteri odaklı çalışıyor ve kendimizi sürekli yeniliyoruz. Enerji dağıtımında en önemli üç unsurun teknoloji, inovasyon ve müşteri memnuniyeti olduğuna inanıyoruz" dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik dağıtım sektöründe çağrı merkezi kapasitesinin genişletilmesi ile ilgili yatırımların bu yılın Ekim'e kadar tamamlanmasını istemişti. Bakan Albayrak'ın talimatını yerine getiren ve tüketici memnuniyetini en üst seviyeye taşımak için genişletilmiş kapasitesi ile devreye giren ilk çağrı merkezi ADM-GDZ Çağrı Merkezi oldu.

YÜZDE 100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

ADM-GDZ Çağrı Merkezi, 28 Eylül 2016 tarihinde Denizli'de açıldı. Açılışa Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz katıldı. Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa'daki 4,8 milyon müşteriye hizmet verecek olan ADM-GDZ Çağrı Merkezi'nde 400 kişi çalışacak.

3 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI

ADM-GDZ Çağrı Merkezi, Bereket Enerji Grubu tarafından 1.5 milyon TL bina maliyeti, 1.2 milyon TL teknoloji ve diğer maliyetler olmak üzere yaklaşık 3 milyon TL yatırımla hayata geçirildi. Sektörde ilkleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Demirdağ, şöyle konuştu: "2008'de ilk özel dağıtım şirketi lisansını biz aldık. Bir ilke daha imza atarak sektördeki ilk çağrı merkezini 2009'da biz kurduk. Bugün de müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyeye taşımak için çağrı kapasitemizi ve teknoloji altyapımızı 4 katına çıkarttığımız toplam yatırım maliyeti 3 milyon TL olan çağrı merkezimiz, tüketicilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve kaliteli enerji sağlama hedefiyle yaptığımız tüm çalışmalarımıza ivme kazandıracak."